Gala operowo – operetkowa Opera in LOVE

Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: galę operowo – operetkową Opera in LOVE w wykonaniu międzynarodowej grupy operowej Sonori Ensemble. Na zamkowej scenie wystąpią laureaci konkursów wokalnych: Agnieszka Drożdżewska (sopran), Anna Wilczyńska (sopran), Izabela Strzelecka (mezzosopran), Dawid Dubec (baryton), Ivo Michl (baryton), Witold Janusz (fortepian) oraz kwartet smyczkowy PAKAMERA.

Opera in LOVE to jedyny w swoim rodzaju wieczór koncertowy, który zabierze Państwa w magiczną krainę miłosnych arii i ansambli operowych oraz operetkowych. W programie przede wszystkim liczne romanse, duety i sceny miłosne, brawurowe i efektowne popisy wokalne okraszone subtelnym żartem. Wszystko wyważone i zaprezentowane z klasą i pozytywnym humorem. W ten przyjemny i prosty sposób poznają Państwo najlepsze i ponadczasowe przeboje z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m.in. Mozarta, Offenbacha, Webbera, Straussa, Kalmana, Bocka, Gershwina i innych.

Na dokładkę – w koncertowym menu – przeboje musicalowe i tradycyjne melodie ludowe z różnych stron świata, które rozruszają nawet najpoważniejszych melomanów! Podczas koncertów Grupy Sonori Ensemble nogi same rwą się do tańca, a dłonie wyrywają się, by akompaniować artystom – laureatom międzynarodowych konkursów muzycznych w kraju i za granicą, wirtuozom fortepianu, obdarzonym nietuzinkowymi głosami solistom z Wrocławia i Pragi, którzy wspólnie występują na scenie już ponad 10 lat, bawiąc się przy tym muzyką oraz zarażając publiczność swoją charyzmą i werwą.

Grupa Sonori Ensemble już od ponad dekady wspólnie tworzy nową jakość koncertów kameralnych, skupiając się na wspólnym brzmieniu i harmonii głosów operowych, stawiając na ansamble i zbiorowe sceny operowe. Zagrali ponad 500 koncertów o zróżnicowanej tematyce, gościli w miejscach koncertowych w Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Można było ich usłyszeć nie tylko w salach koncertowych, ale także w plenerach i innych nietypowych, intrygujących przestrzeniach. Współpracowali z filharmoniami, teatrami, zespołami kameralnymi i zaproszonymi artystami. Wydali także swoją debiutancką płytę „Muzyka z czterech stron świata”.

Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Zapraszamy 16 marca 2024 r., godz. 18.00, sala koncertowa kożuchowskiego zamku.

Bilety w cenie 70 zł do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie, więcej informacji – tel. 68 355 35 36.

Data

mar 16 2024
Expired!
Kategoria
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status