Spotkania z Podróżnikami – Tańczymy już tylko w Zaduszki – opowieści z Ameryki Łacińskiej

 

Gościem spotkania będzie Szymon Opryszek, który opowie, jak wraz z Mają Hawranek (współautorką książki) wędrował, rozmawiał, słuchał i zakochiwał się w Ameryce Łacińskiej.

Po raz kolejny będzie można posłuchać ciekawych historii o ludziach i ich życiu, tradycjach, obyczajach, wierzeniach.

Reportaże Szymona Opryszka można było czytać w różnych gazetach i czasopismach – Dużym Formacie, Wysokich Obcasach, Podróżach czy Tygodniku Powszechnym. Teraz będzie można posłuchać jego opowieści w Zamku Książąt Piastowskich w Kożuchowie.

Podczas wydarzenia dowiemy się, jak żyją poza czasem boliwijscy menonici, jak widzą świat mieszkańcy najbardziej zaludnionej wyspy świata w Kolumbii i jak pracuje się w nielegalnych kopalniach złota w peruwiańskiej dżungli. Ponadto, usłyszymy, co znaczy śmierć w umierającej wiosce w Ekwadorze i jak żyje się w fawelach Rio de Janeiro.

Szymon Opryszek pracował w Afryce, na Kaukazie, a od 2014 roku skupia się na Ameryce Łacińskiej. Jest finalistą Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego Fundacji „Herodot” (2017). Razem z Mają Hawranek byli też nominowani do stypendium dziennikarskiego przyznawanego przez jury Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej (2015) oraz zdobył wyróżnienie w kategorii „książka reportażowa” w konkursie “Najlepsze publikacje turystyczne 2019” za książkę “Wyhoduj sobie wolność”. Absolwent pierwszej edycji szkoły Ekopoetyki (2021) i laureat grantu Wydawnictwa Poznańskiego na książkę reporterską o kryzysie wodnym na świecie, nad którą właśnie pracuje. Wspólnie z Mają Hawranek prowadzą reporterski projekt Intoamericas.com.

Data

paź 14 2021
Expired!

Czas

18:00
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status