Teatrzyk dla dzieci

Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie nawiązał współpracę z nowosolską Fundacją ZE SZTUKĄ NA TAK, w ramach której w murach naszego zamku odbywać się będą cykliczne spotkania najmłodszych mieszkańców Kożuchowa i okolic z teatrem.

Już 9 października serdecznie zapraszamy na pierwszy spektakl „Odrzańska przygoda kapitana Jacka”, który jest jednym z pierwszych projektów teatralnych zrealizowanym w ramach małego teatrzyku na kółkach :Bajeczki z małej szafeczki”

Sztuka opowiada o kapitanie Jacku, dowodzącym swoją załogą na statku. Jego celem jest odnalezienie skarbu. „Piracka przygoda” ma ogromny wydźwięk wychowawczy, ponieważ ukazuje rolę przyjaźni, dzięki której życie Jacka zaczyna toczyć się w kierunku dobra. Dydaktyzm sztuki oscyluje wokół relacji ojca z córką, który tak naprawdę w jej wychowaniu nie uczestniczył. W finałowej scenie pirat Jack znajduje skarb, którym okazuje się jego dziecko uwięzione w Złotym Mieście Bogów.

Przedstawienie łączy w sobie elementy teatru jednoosobowego z teatrzykiem kamishibai  oraz położony jest w nim akcent na interakcję z publicznością.

 

Data

paź 09 2022
Expired!

Czas

16:00

Koszt

10.00
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status