NARODOWE CZYTANIE 2022

Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru „Ballady i romanse” jako głównej części pierwszego tomu Poezyj Adama Mickiewicza, z tej okazji zapraszamy 04.09.2022 r. o godz.18.00 do Sali koncertowej kożuchowskiego zamku na 11. odsłonę akcji „Narodowe czytanie”.

Fragmenty dzieła naszego wieszcza recytować będą:

Aleksander Podolak – polski aktor, w latach 1974-1976 Studiował w krakowskiej PWST. W 1980 ukończył Studio Teatralne przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Współpracował z teatrami: w Rzeszowie, Koszalinie, Szczecinie , Poznaniu , Gorzowie Wielkopolskim. Zagrał w serialach Dom, Fala zbrodni, Egzamin z życia, Warto kochać,  Pierwsza miłość oraz      w filmach: Bezmiar sprawiedliwości, Skorumpowani. Od 1990 roku przebywa na stałe w Stanach Zjednoczonych gdzie współpracuje również jako aktor m.in. z Teatrem Polskim w Nowym Jorku. Wystąpił w USA w kilku niezależnych produkcjach filmowych.

Anna Podolak – aktorka, córka Aleksandra Podolaka, znana m.in. z ról w filmach Królewicz olch, My name is Asia, Wygrany i w serialach Na sygnale, Na wspólnej.

Grzegorz Bugaj – prezenter, dziennikarz muzyczny Radia Zachód, kierownik Redakcji Kultury i Rozrywki, lektor.

Wydarzenie uatrakcyjni muzycznie Trio stroikowe „Reed Connection” –  Trzon zespołu stanowią muzycy: Michał Mogiła – obój, Jarosław Podsiadlik – klarnet, Rafał Dołęga – fagot. Zespół występował na wielu koncertach i festiwalach           w Polsce i Europie m.in.: „Dni Muzyki nad Odrą” w Neuzelle, Space Art Festival w Warszawie, Lubuski Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Szczecinie. Na początku 2017 r. zespół dwukrotnie wystąpił z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego      na koncertach w Danii.

Zapowiada się pełna refleksyjnych i inspirujących doznań uczta literacka i muzyczna.

zamek

Website:

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status