Projekt edukacyjno – artystyczny pod hasłem „Poznaję region, w którym mieszkam” – Akcja wakacyjna.

Udana akcja wakacyjna

Edukacyjnie, artystycznie, twórczo i radośnie – tymi słowami określić można tegoroczną akcję wakacyjną zorganizowaną przez Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie dla dzieci.

Tegoroczne działania dedykowane dzieciom na czas letniego wypoczynku odbiegały nieco od naszych dotychczasowych ofert. Przygotowaliśmy projekt edukacyjno – artystyczny pod hasłem „Poznaję region, w którym mieszkam”. Uczestnicy, pracując w małych grupach, tworzyli makietę regionu wyszczególniając miejscowości, znajdujące się w nich zabytki, atrakcje turystyczne, czy elementy charakterystyczne dla danego powiatu, takie jak: wieża rycerska w Witkowie, Muzeum Etnograficzne w Ochli, Muzeum Łąki w Owczarach, zamek i pałac w Lubniewicach, Twierdzę Kostrzyn, Pałac Czerwony Róg w Jędrzychowicach, Zamek Joannitów w Łagowie, czy figurę Jezusa w Świebodzinie. No i oczywiście nasz kożuchowski zamek! Do budowy makiety wykorzystane zostały surowce wtórne – kartonowe i plastikowe opakowania, gazety oraz papiery o zróżnicowanej fakturze i włóczka. Ozdobiona została przy zastosowaniu różnorodnych technik oraz  materiałów plastycznych. Ciężka i mozolna praca przerywana była zabawami na świeżym powietrzu. W cieniu zamkowych murów odbywały się konkurencje sportowe z podziałem na drużyny. Piękną i kolorową makietę województwa lubuskiego można podziwiać w sali kameralnej kożuchowskiego zamku.

zamek

Website:

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status