zamek

Website:

One comment

Людмила

W dniu 07 wrzesnia, nasze zespoly spiewacze uczestniczyly w Artystycznym Spotkaniu Seniorow „Czar jesieni”, ktore organizowane bylo juz po raz 12 przez Miejski Osrodek Kultury w Glownie. Impreza ta jest swego rodzaju swietem dla seniorow.  Jak co roku w cieplej, serdecznej, zyczliwej atmosferze spotykaja sie starsi artysci, pokazuja sie w pieknych scenicznych (m in. ludowych) strojach, zawieraja znajomosci, a spiewy i tance odbywaja sie nie tylko na scenie, ale tez obok niej, oczywiscie poza konkursem.  Nasza Gmine tym razem reprezentowaly : AZS Bukowianki, AZS „Lesnianki”, AZS „Stefanow”. W niedziele, 1 wrzesnia na terenie swietlicy w Bukowcu zgromadzili sie licznie mieszkancy naszej gminy ale i nie tylko. Kazdy od najmlodszego do najstarszego mogl tu znalezc cos dla siebie. Na scenie w roznorodnym programie artystycznym zaprezentowali sie: uczestnicy zajec wokalnych z GOK i Swietlicy w Bukowcu, DZPiT „Bukowiaczek”, nasze Amatorskie Zespoly Spiewacze „BUKOWIANKI”, „LESNIANKI” i „STEFANOW”. Niespodzianka byl tez wystep Pawla Wydry – mieszkanca naszej gminy, ktory zaprezentowal dwie autorskie piosenki.  Po sporej dawce przyjemnosci dla ucha przyszedl czas na uhonorowanie dyplomami i nagrodami naszych laureatow II BROJECKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO, ktore to wreczyl m.in. Wojt Gminy Radoslaw Agaciak. Nagrody (markowe dlugopisy z grawerem oraz notes z napisem II Brojecki Konkurs Literacki i logo GOK) za pierwsze miejsce w kategorii dzieci otrzymala Julia Jaroniek, a w kategorii dorosli za pierwsze miejsce otrzymal Jan Szulec oraz za drugie Tadeusz Turek. Jeszcze raz gratulujemy! Punktem kulminacyjnym pikniku byl wystep gwiazdy- zespolu POWER PLAY. Ogromne tlumy fanow przybyly na koncert, a zespol zadbal o to by wszyscy bawili sie swietnie. Nie obylo sie oczywiscie bez bisow 🙂 Po udanym wystepie i rozdawaniu autografow zespol odjechal zegnany przez swych wielbicieli. Na scenie nie zabraklo wystepu ORKIESTRY DETEJ OSP z KUROWIC. Godzinny wystep dal tez Zespol BIG BAND a towarzyszyl mu pokaz dwoch par tanecznych.  Na zakonczenie wystapil Zespol DOMINO. Byla wspaniala zabawa taneczna. Repertuar dobrany wysmienite i „Belgijka”, co zachecalo przybylych gosci do tanca do poznych godzin wieczornych. Obok sceny dla dzieci byla przygotowana szeroka, bezplatna oferta rozrywek m.in. eurobungee, dmuchance z ktorych mozna bylo zjezdzac czy tez pokonywac utworzone z nich tory przeszkod. Nie obylo sie bez pokazu baniek mydlanych, ktory wzbudzil ogromne zainteresowanie. Animatorzy zabawiali najmlodszych ciekawymi konkurencjami zespolowymi i zrecznosciowymi. Bylo oczywiscie malowanie twarzy, ktore cieszylo sie duzym zainteresowaniem dzieci. Darmowe byly tez cymbergaje. Pogoda dopisala, slonce grzalo bardzo mocno i wlasnie dla tych gosci szukajacych ochlody zostala przygotowana przez Strazakow z OSP Bukowiec kolejna atrakcja – kurtyna wodna. Na pikniku mozna bylo zjesc potrawy z grilla, krecone ziemniaki, lody, gofry – kto na co mial ochote! Jedno ze stoisk z potrawami regionalnymi nalezalo do KGW Brojce. Impreze poprowadzil Leszek Bonar.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status